U20 Mężczyzn: Polska lepsza od Belgii

Reprezentacja Polski do lat 20 pokonała wczoraj 84:72 Belgię. Najlepszym strzelcem naszego zespołu z 23 punktami znów był Piotr Pamuła.
statystyki meczu
Spotkanie z Belgią było dotychczas najtrudniejszym dla naszej reprezentacji. Belgowie grali bardzo ambitnie i zespołowo, przez co Polska w pierwszej połowie najwięcej prowadziła tylko 6 "oczkami". Podopieczni Roberta Jakubiaka schodząc na przerwę wygrywali 36:33.

Po zmianie stron, w 33 minucie niespodziewanie na prowadzenie (40:39) wyszli nasi rywale. Kluczowa dla losów meczu okazała się jednak czwarta kwarta. Polacy grali w niej bardziej konsekwentnie i rozważniej, dzięki czemu punktowali seriami. Na 3 minuty przed końcem po celnym osobistym Pamuły, Polska prowadziła 76:66 i jej zwycięstwo było niezagrożone.

23 punkty dla naszego zespołu zdobył Piotr Pamuła. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Jakub Wojciechowski, który w 36 minut zapisał na swym koncie 20 punktów i 12 zbiórek. Po 16 "oczek" dorzucili Jarosław Mokros i Olek Czyż.