Future Stars: Polacy zakończyli na czwartym

Polscy kadrowicze U-18 przegrali po zaciętym spotkaniu ze Szwecją 72:76 w meczu o trzecie miejsce w krakowskim turnieju Future Stars. Nie do zatrzymania dzisiaj był Kacper Stalicki, który zdobył 36 punktów (4x3), z czego 15 w pierwszej połowie.
Polska - Szwecja 72:76 (15:18; 12:19; 25:15; 20:24)

W Krakowie nie było żadnego zawodnika, który będzie walczył w rozpoczynających się już w czwartek Mistrzostwach Europy w Wilnie.

Zwycięstwo w turnieju przypadło koszykarzom z Hiszpanii, którzy ograli Francję 73:70. Mecz o 5. miejsce zakończył się już po pierwszej połowie i taki wynik uznano za ostateczny. Wszystko za sprawą nawałnicy, jaka przeszła nad Krakowem, zmuszając organizatorów do przeniesienia zawodów ze specjalnie zbudowanego boiska przy Galerii Krakowskiej na halę. Słowenia pokonała Richmond Collage 46:29.