Grupa III: Żyrardów pokonany

Brązowe medalistki ubiegłorocznej edycji Mistrzostw Polski Kobiet U16 udanie rozpoczęły tegoroczne zmagania. Podopieczne Bartosza Słomińskiego pokonały OSiR Trójkę Żyrardów 91:59, ale zwycięstwo zawdzięczają bardzo dobrej grze dopiero w ostatniej kwarcie spotkania wygranej 33:8.

VBW GTK Gdynia - OSiR Trójka Żyrardów 91:59

Gdynianki dobrze rozpoczęły spotkanie i po pierwszej kwarcie prowadziły róznicą 6 oczek 21:15. Kiedy wydawało się, że z biegiem czasu gry zawodniczki z Trójmiasta będą powiększały swoją przewagę okazało się, że za sprawą tercetu Wacławek - Stankiewicz - Wrzesień goście utrzymywali dystans do miejscowych zawodniczek.

Druga kwarta była remisowa (15:15), a trzecią gdynianki wygrały zaledwie jednym punktem (22:21). Dopiero zryw w ostatniej odsłonie meczu pozwolił zawodniczkom Bartosza Słomińskiego powiększyć przewagę. Olbrzymi a w tym zasługa tercetu Buczak - Duraj - Stępień, który zdobył dla VBW GTK w całym spotkaniu aż 60 punktów.