Grupa II: Dwie wyraźne wygrane przyszłych półfinalistów?

Kiedy w tej kategorii wiekowej zdobywa się ponad dziewięćdziesiąt punktów śmiało można myśleć o wygranej. Przekonały się o tym MUKS Unia Basket Ostrołęka i MKS MOS Konin, które triumfowały w swoich meczach.

MUKS Unia Basket Ostrołęka - Stal Stalowa Wola 91:39 (35:4, 15:6, 19:14, 22:15)

Drużyna z Ostrołęki od pierwszych minut chciała rozstrzygnąć to spotkanie na swoją korzyść. Ta energia i zaangażowanie koszykarek Unii Basket zaowocowała już w pierwszej kwarcie, którą podopieczne Macieja Kruszewskiego wygrały aż 35:4, a w przez 20 minut meczu straciły tylko 10 punktów. Później zawody były już wyrównany, ale Stal nie była w stanie odwrócić losów rywalizacji.

Dwie zawodniczki zwycięskiej ekipy zakończyły spotkanie z double-double. 16 punktów i 16 zbiórek miała Justyna Snarska, a 10 punktów i 12 zbiórek Paulina Jarka. Unia Basket zdominowała zwłaszcza pole trzech sekund notując na atakowanej tablicy więcej zbiórek niż cały zespół rywalek 31:22.

MKS MOS Konin - SKS Dwójka Starogard Gdański 97:57 (22:12, 26:13, 34:12, 15:20)

Mimo większej liczby strat oraz mniejszej liczby zbiórek na atakowanej tablicy MKS MOS Konic zwyciężył pewnie SKS Dwójka Starogard Gdański. O sukcesie miejscowych zadecydowała rewelacyjna skuteczność w rzutach z gry. Koninianki w całym spotkaniu rzucały z 67 procentową skutecznością i tylko dwie zawodniczki zwycięskiego zespołu miały gorszą.

Bardzo dobre zawody rozegrała zwłaszcza Julia Drop. 16-letnia obwodowa MKS-u MOS zdobyła 26 punktów, do tego miała 8 asyst i 4 przechwyty. Zawody z double-double zakończyła za to Natalia Tyczkowska 16 punktów i 15 zbiórek.