U17: Polska niepokonana w pierwszym etapie!

Reprezentacja Polski do lat 17 niepokonana po pierwszym etapie Mistrzostw Świata Mężczyzn do lat 17, które odbywają się w Hamburgu. W ostatnim spotkaniu fazy grupowej podopieczni Jerzego Szambelana pokonali Kanadę 75:70. Ćwierćfinałowym rywalem biało - czerwonych w piątek będzie zespół Serbii lub Chin. Początek ćwierćfinału w piątek o 21.15. Transmisję telewizyjną ze spotkania przeprowadzi serwis fibatv.com
Stawką dzisiejszego spotkania było pierwsze miejsce w grupie B. Kanadyjczycy spisują się zaskakująco dobrze - niespodziewanie pokonali Hiszpanów, a Niemcom ulegli tylko jednym punktem. Dziś również zaskoczyli Polaków i po pierwszej kwarcie prowadzili 23:18. Było to najwyższe prowadzenie naszych rywali w tym spotkaniu.

W drugiej kwarcie inicjatywę przejęli podopieczni trenera Szambelana, którzy po serii 19:5 prowadzili prowadzili 35:28. Aktywnie w ataku grali rezerwowi Filip Matczak i Daniel Szymkiewicz. Po ich trafieniach Polacy powiększali swe prowadzenie. Nic nie wskazywało zmian w obrazie gry po zmianie stron - Grzegorz Grochowski trafił za 3 i Polska wygrywała już 42:31. Wystarczyła chwila dekoncentracji i chwilę później na tablicy widniał remis po 45.

Na 6 minut przed końcem Kanadyjczycy wyszli na 3-punktowe prowadzenie (58:55). Wówczas Polacy włączyli wyższy bieg - dwukrotnie za 3 trafił Szymkiewicz, wsadem popisał się Przemysław Karnowski, który chwilę później dołożył 2 punkty z linii rzutów osobistych. Kanadyjczycy robili wszystko by zniwelować straty, lecz 5 wygrana naszej reprezentacji była niezagrożona.

Po 14 punktów dla Polski rzucili Michał Michalak i Przemysław Karnowski. Ten drugi zapisał też na swym koncie 10 zbiórek, co dało mu już czwarte double-double na tych MŚ. 11 "oczek", ale i 5 asyst miał dotychczas najlepszy strzelec zespołu, Mateusz Ponitka.