Grupa IV: Skawina i WKK zwycięskie

Zespoły CKiS Skawina oraz WKK Wrocław odniosły zwycięstwa w pierwszym dniu turnieju ćwierćfinałowego we Wrocławiu. Gospodynie wyraźnie pokonały JAS - FBG Sosnowiec, a ekipa ze Skawiny w mniejszych rozmiarach pokonała UKS Błękitny Delfin Bydgoszcz.

CKiS Skawina - UKS Błękitny Delfin Bydgoszcz 57:48

Juz pierwsza połowa wygrana przez drużynę CKiS 33:15 ustawiła losy spotkania, choć drużyna z Bydgoszczy w trzeciej odsonie mocno wzięła się do pracy i zniwelowała straty do drużyny z Małopolski do 8 oczek po 30 minutach gry.W ostatniej kwarcie jednak bydgoszczanki nie poszły za ciosem i spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu ze Skawiny.

W wygranej ekipy CKiS duża zasługa trzech koszykarek - Zuzanna Jamrozy, Aleksandra Kędzierska i Gabriela Mróz zdobyły dla swojego zespołu łącznie 45 punktów.

WKK Wrocław - JAS - FBG Sosnowiec 92:47

Tylko w pierwszej kwarcie koszykarki z Sosnowca stawiały opór gospodyniom turnieju we Wrocławiu. Kolejne trzy kwarty to znaczna dominacja zawodniczek trener Iwony Olesiewicz i zdecydowane zwycięstwo 92:47.

Aż dwie zawodniczki z Wrocławia zdobyły ponad 20 oczek, a dwie kolejne zapisały na swoim koncie dwucyfrowe zdobycze punktowe. Martyna Pyka, Zuzanna Sklepowicz, Olivia Olesiewicz i Anna Kasperska zanotowały na swoim koncie łącznie 72 punkty.