Grupa I: Chrobry Basket blisko półfinałów

Już tylko prawdziwa katastrofa może odebrać MUKS-owi Chrobry Basket Głuchołazy awans do półfinałów mistrzostw Polski. Podopieczne Tadeusza Widziszowskiego są jedynym zespołem, który w bydgoskim turnieju nie doznał porażki. W czwartek zawodniczki z Głuchołazów pokonały miejscowy Basket 67 po dogrywce.

MUKS Kotwica 50 Kołobrzeg - UKS Piątka Lublin 72:44 (22:12, 16:9, 11:10, 23:13)

W środę koszykarki Kotwicy wyraźnie przegrały z Basketem 67 Bydgoszcz, dlatego aby myśleć o awansie do dalszej fazy turnieju potrzebowały zwycięstwa, najlepiej przekonywującego z UKS-em Piątka Lublin. Tak też się stało. Kołobrzeżanki wygrały wszystkie kwarty meczu, kontrolując spotkanie od początku do końca.

MKS Basket 67 Bydgoszcz - MUKS Chrobry Basket Głuchołazy 59:65 (16:16, 17:22, 10:9, 12:8 d.4:10)

Drużyna z Głuchołazów w bydgoskim turnieju nie odnosi przekonywujących zwycięstw, ale systematycznie kolekcjonuje punkty. W środę zawodniczki Tadeusza Widziszowskiego z problemami pokonały UKS Piątka Lublin po dogrywce. Teraz do sukcesu nad MUKS-em Chrobry Basket Głuchołazy potrzebowały dogrywki. Dodatkowe pięć minut miejscowe przegrały 4:10.