Grupa II: W Koninie wszystko już jasne

MKS MOS Konin i MUKS Unia Basket Ostrołęka zagrają w półfinale mistrzostw Polski do lat 16. Oba zespoły miejsce w najlepszej szesnastce wywalczyły już po dwóch dniach konińskiego turnieju, nie przegrywając do tej pory meczu.

SKS Dwójka Starogard Gdański - MUKS Unia Basket Ostrołęka 82:83 (16:18, 27:22, 15:17, 24:26)

Mecz ostrołęckiej drużyny z SKS-em Dwójka Starogard Gdański był wyrównany od początku do końca, ale o sukcesie Unii Basket zadecydowała zespołowość. Zawodniczki Macieja Kruszewskiego miały aż o 13 asyst więcej niż rywalki (20:7), a do tego w zdobywanie punktów włączyło się więcej koszykarek. Ekipie z Pomorza w odniesieniu wygranej nie pomogła też wygrana walka na obu tablicach.

Patrycja Pior, Kinga Bączek i Kamila Urbańska dla Dwójki zdobyły w sumie 67 punktów z 82 dla całego zespołu. Dwie pierwsze zakończyły zawody z double-double.

MKS MOS Konin - Stal Stalowa Wola 96:50 (27:7, 25:15, 22:12, 22:16)

Stal nie miała wiele do powiedzenie w starciu z MKS-em MOS. Już po pierwszej kwarcie koninianki prowadziły różnicą dwudziestu punktów (27:7), co w dużej mierze przełożyło się na obraz kolejnych kwart. MKS MOS nie forsował tempa, spokojnie powiększając przewagę, niezależnie od piątki, która przebywała na boisku.

Dobre spotkanie rozegrała Natalia Urbaniak. Środkowa konińskiej drużyny oprócz 16 punktów miała 7 zbiórek i 7 bloków, zatrzymując głównie Elizę Nowak. Stal w całym spotkaniu popełniła aż 34 straty.