Grupa VII: Zgodnie z planem

Obrończynie mistrzowskiego tytułu INEA AZS Poznań i wicemistrzynie Polski młodziczek z poprzedniego roku UKS Huragan wywalczyły pewny awans do najlepszej szesnastki w kraju. W piątek zespoły zagrają o pierwsze miejsce w grupie VII.

MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra - INEA AZS Poznań 44:68 (12:22, 4:17, 17:15, 11:14)

Kiedy przez 10 minut rzuca się tylko 4 punkty trudno myśleć o wygranej. Tak było w przypadku Karkonoszy Jelenia Góra w starciu z faworyzowaną INEĄ AZS. Poznanianki drugą odsłonę wygrały bowiem 17:4, skutecznie powiększając swoją dziesięciopunktową przewagę z pierwszej kwarty.

UKS Huragan Wołomin - ŁKS Basket Women Łódź 86:43 (19:12, 14:6, 24:13, 29:12)

Huragan przez ćwierćfinałowe zmagania idzie jak burza. W środę nie dał większych szans Karkonoszą, tym razem pewnie zwyciężył ŁKS Basket Women Łódź. Tylko pierwsza kwarta była w miarę wyrównana. W pozostałych miejscowe miały wyraźną przewagę, udokumentowaną zwłaszcza w czwartej kwarcie. Na zakończenie ćwierćfinałowych zmagać wołominianki o zwycięstwo w grupie zagrają z INEĄ AZS Poznań.