Grupa VIII: MUKS musi walczyć

Porażka koszykarek MUKS Poznań w spotkaniu z AZS PWSZ Gorzów Wlkp. spowodowała, że drużyna Macieja Brodzińskiego musi walczyć do końca o awans do półfinału. Gorzowianki mając na koncie dwie wygrane są juz pewne pierwszej lokaty.

UKS La-Basket Piekary Śląskie - UKS Piątka Tczew 81:76

Dobry początek i fatalny koniec tak w skrócie można opisać spotkanie z punktu widzenia zespołu z Tczewa. Podopieczne Damiana Bednarskiego bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie z zespołem UKS La Basket Piekary Śląskie, gdyż po 10 minutach gry zespół z Tczewa prowadził 21:10. W drugiej odsłonie drużyna z Pomorza jeszcze powiększyła przewagę do prawie 20 oczek (40:21) po 20 minutach gry.

W drugiej połowie na boisku był już zupełnie inny zespół z Tczewa. Ekipa UKS La basket minimalnie wygrała trzecia odsłonę 18:17, a w czwartej udało jej się odrobić 18 punktów straty doprowadzając do dogrywki, w której lepsze były już ślązaczki.

Na uwagę zasługuje fakt, że w aż trzy korzykarki zaliczły double - double: w Piekarach Śląskich - Marzena Mazur (28 punktów, 16 zbiórek) oraz Eliza Bednarska (10 punktów, 12 zbiórek) i Karolina Gabrychowska (20 punktów, 19 zbiórek).

AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - MUKS Poznań 58:51

W spotkaniu na szczycie gospodynie okazały się lepsze od poznańskiego MUKSu. Gorzowianki po przegranej pierwszej kwarcie 12:14 wygrały trzy kolejne i odniosły zasłużone zwycięstwo w całym spotkaniu.

Aż 38 punktów dla drużyny trenera Andersza zdobył tercet Witkowska - Stelmach - Szajtauer. Wśród pokonanych jedynie Adrianna Łuczak zapisała na swoim koncie dwucyfrową zdobycz punktówą notując 19 oczek.