Grupa III: Przemków odpada z gry

VBW GTK Gdynia pokonało ekipę Kosz Przemków 86:61 i tym samym, zgodnie z najbardziej prawdopodobnym poo dwóch dniach rywalizacji scenariuszem, awans do półfinału z gdyńskiego turnieju obok gospodyń wywalczyły zawodniczki z Żyrardowa.

VBW GTK Gdynia - KS Kosz Przemków 86:61

Pierwsza odsłona spotkania wygrana przez VBW GTK Gdynia 28:13 pokazała, że ekipie z Przemkowa będzie bardzo ciężko o zwycięstwo w tym meczu. Młode zawodniczki z Przemkowa jednak wygrały drugą kwartę 17:11 i po 20. minutach przegrywały z doświadczonymi gdyniankami różnicą 9 oczek.

W drugiej połowie zespół Bartosza Słomińskiego kontrolował wydarzenia na boisku, a pewny awansu szkoleniowiec VBW GTK grał całą dwunastką koszykarek, z których tylko dwie nie wpisały się na listę strzelców.