Grupa VIII: MUKS również awansuje

Ekipa MUKS Poznań nie zawiodła, poznanianki w decydującym spotkaniu o awansie z drugiej lokaty pokonały UKS La Basket Piekary Śląskie 90:65. Gospodynie turnieju odniosły trzecie zwycięstwo pokonując Piątkę Tczew.

MUKS Poznań - UKS La-Basket Piekary Śląskie 90:65

MUKS Poznań obok gospopdyń był faworytem rozgrywki w Gorzowie Wielkopolskim, w ostatnim dniu turnieju o awans do półfinału poznanianki musiały walczyć z zespołem z Piekar Śląskich. MUKS rozpoczął mocno wygrywając pierwszą kwartę 35:12.

W drugiej odsłonie ekipa La Basket odrobiła zaledwie dwa punkty, a w trzeciej poznanianki do swojej przewagi dołożyły 10 oczek. MUKS swoje zwycięstwo zawdzięcza dobre dyspozycji Patrycji Klatt, Weroniki Nawrockiej i Anity Plucińskiej. Trzy wymienione zawodniczki zanotowały dwucyfrowe zdobycze punktowe.

AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - UKS Piątka Tczew 66:55

Honorowo z rozgrywki Mistrzostw Polski Kobiet do lat 16 pożegrały się zawodniczki Piątki Tczew. Podopieczne Damiana Bednarskiego uległy ekipie AZS PWSZ Gorzów Wlkp. która wygrała gorzowski półfinał różnicą 11 oczek.

Co prawda dla ekipy AZS PWSZ spotkanie nie miało żadnego znaczenia, ale prestiżowo nie wypadało gorzowiankom tego meczu przegrać. Podopieczne Zbigniewa Andersza wygrały trzy kwarty spotkania oddając pola zawodniczkom z Tczewa tylko w ostatniej odsłonie.

Wśród pokonanych na wyróżnienie zasłużyła Karolina Gabrychowska (24 punkty i 13 zbiórek). Wśród gorzowianek najskuteczniejsza byla Alicja Witkowska autorka 21 punktów i 11 zbiórek.