Puchar Polski Kobiet dla Lotosu Gdynia!

Lotos Gdynia w finałowym spotkaniu Pucharu Polski Kobiet pokonał CCC Polkowice . Gdynianki do wygranej poprowadził duet Ivana Matovic – Roneeka Hodges, który zdobył 39 punktów.
Zobacz: statystyki meczu, zdjęcia z meczu
Lotos rozpoczął spotkanie od trzech trafień Ivany Matovic, pierwsze dwie akcje polkowiczanek były nieskuteczne, a za trzecim razem udało się Natalii Trafimavej. Białoruska skrzydłowa trafiła za 3 punkty. Po kolejnych dwóch skutecznych akcjach gdynianki uzyskują 6 punktową przewagę 11:5. Na 4 minuty przed końcem kwarty po trójce Bortelovej CCC wyrównuje, ale chwilę później dwie skuteczne akcje Lotosu. Równo z syreną 24 sekund trójkę trafia Hodges, a akcję dwa plus jeden wykonuje Philips i ponownie gdynianki prowadzą 17:11. W pierwszej odsłonie już trzy faule na koncie w ekipie CCC miała Natalia Trafimava.
W drugiej kwarcie gdynianki nadal powiększały przewagę, trzecią trójkę trafiła Doneeka Hodges i Lotos w połowie drugiej odsłony odskoczył na 13 oczek (33:20). Natalia Trafimava łapie czwarte przewinienie i musi usiąść na ławce. W szeregach Lotosu znakomitą partię rozgrywa Hodges, która notuje w tej części gry 14 punktów. Do przerwy gdynianki powiększają przewagę, do przerwy 43:28.
Na początku trzeciej kwarty Lotos utrzymuje 15 punktowe prowadzenie. Kiedy przewinienie niesportowe popełnia Claudia Sosnowska, Justyna Jeziorna trafia dwa wolne, a po wprowadzeniu piłki z linii środkowej poprawia trójką i prowadzenie gdynianek topnieje do 10 punktów (49:39).
Ostatnia kwarta nie zmieniła obrazu gry. CCC bardzo ambitnie walczyło, granicą nie do złamania była dla podopiecznych Krztsztofa Koziorowicza bariera 8 punków. Lotos grał rozważnie i bardzo skutecznie, w ważnych momentach punktowały Wright, Matovic i Tomiałowicz. Kiedy na 3 minuty przed końcem spotkania prowadzenie gdynianek urosło do 13 punktów stało się jasne, że to Lotos zdobędzie tegoroczny Puchar Polski.
Finały Pucharu Polski i Mistrzowie Polski:

2004 Polkowice: CCC Aquapark Polkowice - PZU Polfa Pabianice 63:56 (mistrz Polski: Lotos VBW Clima Gdynia)
2005 Kraków: Lotos Gdynia - Wisła Can Pack Kraków 50:42 (Lotos Gdynia)
2006 Gdynia: Wisła Can Pack Kraków - Lotos Gdynia 59:55 (TS Wisła Can Pack Kraków)
2007 Gdynia: Lotos Gdynia - Wisła Can Pack Kraków 79:74 (TS Wisła Can Pack Kraków)
2008 Kraków: Lotos PKO BP Gdynia - Wisła Can Pack Kraków 74:58 (TS Wisła Can Pack Kraków)
2009 Gdynia: Wisła Can Pack Kraków - Lotos PKO BP Gdynia 72:61 (Lotos PKO BP Gdynia)
2010 Gdynia: Lotos Gdynia – CCC Polkowice 76:64 (?)