1 LK, gr. A: Derby dla AZS Gdańsk

Na nic zdało się koszykarkom GTK Wejherowo siedemnaście punktów z rzędu w połowie trzeciej kwarty w starciu z AZS Uniwersytet Gdański. W niedzielnym meczu grupy A pierwszej ligi kobiet komplet punktów wywalczyły bowiem Akademiczki. Większych problemów z pokonaniem najsłabszego w grupie MUKS-u Kórnik nie miały zawodniczki MKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski.

Osłabiony brakiem najlepszych zawodniczek GTK (grały mecz w Ford Germaz Ekstraklasie) przegrywał przez większą część zawodów, w trzeciej kwarcie zanotował jednak rewelacyjny fragment. Od stanu 33:41, gdynianki rzuciły 17 punktów! A na nic zdawały się żywiołowe reakcje trenera. Zmęczone tę pogonią przyjezdne w czwartej kwarcie oddały jednak inicjatywę rywalkom. Szybko straciły prowadzenie, a później przegrały mecz. 18 punktów dla AZS uzyskała rezerwowa Martyna Myśków.

Faworyzowany MKK Sokołów na mecz z MUKS przyjechał po to, aby zdobyć dwa punkty i dopiął swego. Miejscowe prowadziły tylko po pierwszej kwarcie (19:18), ale później oddały inicjatywę rywalkom. MKK Sokołów drugą część zawodów wygrało 26:7, definitywnie przesądzając o losach spotkania. Najlepszą punktującą meczu została Martyna Stasiuk.