Grupa I: Pogrom na zakończenie

Pogromem awans do półfinałów mistrzostw Polski przypieczętowały koszykarki Basketu 65 Bydgoszcz. Gospodarz ćwierćfinałowego turnieju nie dał najmniejszych szans UKS-owi Piątka Lublin, wygrywając aż 109:27. Pierwsze miejsce w grupie I wywalczył MUKS Chrobry Basket Głuchołazy.

MUKS Chrobry Basket Głuchołazy - MUKS Kotwica 50 Kołobrzeg 69:42 (14:9, 15:5, 20:12, 20:16)

Po dwóch dniach bydgoskiego turnieju Chrobry Basket był jednym zespołem, który nie zaznał goryczy porażki. Koszykarki z Głuchołazów w przypadku niezwykle wysokiej porażki z Kotwicą teoretycznie mogły stracić jednak szansę na awans do dalszej fazy turnieju. Tak się jednak nie stało. Chrobry Basket wygrał wszystkie kwarty meczu, czym przypieczętował miejsce w najlepszej szesnastce w Polsce.

MKS Basket 67 Bydgoszcz - UKS Piątka Lublin 109:27 (23:8, 27:9, 28:5, 31:5)

Basket 67 do awansu do półfinału potrzebował wygranej z Piątką Lublin. Bydgoszczanki przed rozpoczęciem zawodów znały bowiem wynik wcześniejszej rywalizacji Chrobrego z Kotwicą. Miejscowe szansę wykorzystały, wygrywając niezwykle wysoko. Wyniki żadnej z kwart nie był zagrożony, o czym najlepiej świadczy końcowy wynik tego meczu. Drugą połowę Basket 67 wygrał aż 59:10.