1 LK, gr. B: Gładka wygrana Akademiczek

AZS OPTeam RES-DROB Rzeszów nadal liderem grupy B pierwszej ligi kobiet. W meczu 9. kolejki Akademiczki bez najmniejszych kłopotów pokonały rezerwy CCC Polkowice 98:37. Przyjezdne przed przerwą zdobyły tylko 14 punktów. Szansy na dołączenie do czołówki nie wykorzystała Ostrovia Ostrów Wielkopolski, przegrywając z PWSZ Kon-Bet Konin.

Dominację rzeszowianek najlepiej potwierdzają wyniki poszczególnych kwart. Każdą z czterech części zawodniczki AZS wygrały przynajmniej różnicą jedenastu punktów. Z tego powodu przez dłuższy czas na boisku przebywały rezerwowe. Najlepsze spotkanie w sezonie i jedno z lepszych w karierze rozegrała Karolina Hogendorf (18 pkt i 10 zbiórek).

Ostrovia na własnym boisku ogrywała już lidera i wicelidera, ale ostatnio przeżywa wyraźny kryzys. Przegrała dwa spotkania ligowe i straciła kontakt ze ścisłą ligową czołówką. Szansą na odrobienie strat było spotkanie z PWSZ Kon-Bet. Miejscowe nie potrafiły jednak jej wykorzystać. Osamotniona w ataku była zwłaszcza Agata Krygowska, która zdobyła 29 punktów, przy dobrej 60-procentowej skuteczności. Oprócz niej dwucyfrowy dorobek punktowy w Ostrovii uzyskała tylko Magdalena Parysek (11). Miejscowe w tym spotkaniu miały duże problemy z faulami. Z powodu nadmiernej liczby przewinień oprócz Parysek zawodów nie ukończyły Agnieszka Misiek (5 pkt i 4 zbiórki) oraz Karolina Kaczmarek (7 pkt, 7 zbiórek i 9 asyst). Piąte double-double w zwycięskiej drużynie uzyskała Anita Szemraj (18 pkt i 10 zbiórek).