Grupa X: Pyra nie pozostawiła złudzeń

MKK Pyra PBG Poznań nadal niepokonana na centralnym szczeblu rozgrywek w Polsce wśród juniorów. Tym razem drużyna ze stolicy Wielkopolski nie dała najmniejszych szans MKS-owi Dąbrowa Górnicza.

zobacz statystyki

Zespół z Poznania ponownie jest gospodarzem turnieju. Wcześniej młodzi koszykarze Pyty na własnym parkiecie rywalizowali w ćwierćfinale, gdzie imprezę zakończyli bez porażki. Piątkową rywalizację w 1/2 finału również rozpoczęli rewelacyjnie. Miejscowi błyskawicznie przejęli kontrolę nad przebiegiem wydarzeń na boisku, wygrywając pierwszą kwartę różnicą dwudziestu punktów (28:8).

MKS od początku miał głównie problem z opanowaniem piłki, bo w całym spotkaniu popełnił aż 29 strat, co w dużej mierze przełożyło się na wynik tego meczu. Do tego doszły problemy ze skutecznością. Zespół z Zagłębia w całym spotkaniu trafił zaledwie co czwarty rzut z gry i tylko dwóch mało rzucających zawodników miało skuteczność na poziomie 50 procent.

Pyra prowadziła od początku do końca, niezależnie od piątki, która przebywała na parkiecie. Tylko w drugiej kwarcie mecz był w miarę wyrównany, pozostałe części meczu gospodarze wygrywali różnicą przynajmniej osiemnastu punktów.

Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu okazał się Szymon Milczyński. 18-letni środkowy w czwartym kolejnym spotkaniu na tym szczeblu rozgrywek zanotował double-double (17 pkt i 11 zbiórek).