Kadra U16 grała w Budapeszcie

Trzech porażek z Węgrami, Słowacją i Czechami doznały reprezentantki Polski podczas turnieju w Budapeszcie. Wyjazd do Budapesztu nastąpił w poniedziałek 28 grudnia. Już o godz. 19.00 pierwszy mecz z gospodarzami turnieju - pisze trener kadry Andrzej Curyl
Zmęczone podróżą zawodniczki z nad Wisły przegrywały po 7 minutach 19:4! Później było już tylko lepiej. W 16 minucie wynik brzmiał 27:21! W 4 kwarcie (36 min) było 61:52. Końcowy rezultat meczu 69:55.
We wtorek mecz z Czechami. Po 3 kwartach prowadziliśmy 57:45. O ostatnich 10 minutach lepiej zapomnieć. Juz po 5 min. na prowadzenie wyszły zawodniczki z Czech (60:57). Po dramatycznej końcówce mecz wygrały dziewczyny zza naszej południowej granicy 69:73.
Podobnie było w ostatnim meczu ze Słowacją. Po 25 min. prowadziliśmy 47:38. I znowu lepiej fizycznie wytrzymały to spotkanie Słowaczki i wygrały rezultatem 69:66.
Polska - Węgry 55:69 (10:23, 15:13, 13:23, 17:10)
Polska: Marciniak 2, Domańska 6, Kwaśniewska 0, Sip 5, Rynkiewicz 2, Miłoszewska 12, Woźniak 3, Blicharz 3, Adamowicz 4, Puss 4, Jaworska 6, Owczarzak 8 - zespół: rzuty 23/55 - 42%, osobiste 8/17 - 47%, 30 zbiórek (Węgry -48), straty - 25 (Węgry - 29)
Polska - Czechy 69:73 (21:21, 16:12, 20:12, 12:28)
Polska: Woźniak 16 pkt, Domańska 0, Owczarzak 9, Sip 2, Rynkiewicz 0, Adamowicz 2, Marciniak 13, Blicharz 0, Miłoszewska 12, Puss 7, Jaworska 6, Kwaśniewska 2 - zespół: rzuty 29/57 - 51%, osobiste 7/21 - 33%, 27 zbiórek (Czechy - 40), 26 strat (Czechy - 28)
Polska - Słowacja 66:69 (16:9, 21:20, 17:27, 12:13)
Polska: Marciniak 10, Domańska 0, Kwaśniewska 0, Sip 10, Rynkiewicz 8, Miłoszewska 8, Woźniak 8, Blicharz 2, Adamowicz 0, Puss 4, Jaworska 4, Owczarzak 12 - zespół: rzuty 23/51 - 45%, osobiste 19/32 -59%, 33 zbiórki (Słowacja - 42), 27 strat (Słowacja - 30).
Zdaniem trenera naszej kadry Andrzeja Curyla najslabszymi elementami w polskiej ekipie były: przygotowanie fizyczne, zbiórki, straty i rzuty wolne. Plusem były rzuty z gry. Brakowało rzutów za 3 pkt.
Kolejny turniej nasze dziewczyny rozegrają w kwietniu (3-5.04) we Francji. Wcześniej odbędzie się kolejne zgrupowanie w Szczyrku, gdzie planuje się rozegranie 2 - 3 spotkań kontrolnych.