Zwycięstwo i porażka kadry U15 w Turcji

Od wygranej nad pierwszą reprezentacją Turcji w kategorii U15 rozpoczęła gry kontrolne w Istambule nasza reprezentacja złożona z dziewcząt urodzonych w 1995 roku.
Spotkanie rozpoczęło się od bardzo dobrej gry w ataku naszego zespołu. Po pierwszych 5 minutach prowadziliśmy 9:2. Później zespół Turcji przeszedł do kontrofensywy i po pierwszej kwarcie na tablicy wyników widniał wynik 9:9. Druga kwarta zdecydowanie należała do Reprezentacji Turcji, kilka naszych strat i udanych szybkich ataków w wykonaniu Turczynek spowodowało że na przerwę schodziliśmy do szatni z 12 punktową
stratą do gospodyń. Spokojna odprawa w przerwie, cenne wskazówki trenera Pasiecznego i po przerwie to nasze dziewczyny zaczęły nadawać ton grze. Mocna obrona i mądra gra w ataku spowodowały że zniwelowaliśmy straty z pierwszej połowy do 4 punktów. Ostatnia odsłona to bardzo twarda gra obu zespołów. W końcówce to my zachowaliśmy więcej zimnej krwi i wygraliśmy ostatecznie 55:49.
U15 Turcja II - Polska 49:55 (9:9; 24:12; 6:14; 10:20)
Punkty dla Polski: Duraj Dominika 13 (1x3), Naczk Monika 11 (1x3), Witkowska Alicja 8, Sułecka Dominika 5, Ostruszka Aleksandra, Rembiszewska Amalia po 4, Dybaś Karolina 3, Kopciuch Adriana, Stępień Agata po 2, Tyczkowska Natalia, Drop Julia, Sulima Karolina po 1.

W drugim meczu z pierwszą reprezentacją Turcji U15 nasza reprezentacja przegrała 46:44. Podobnie jak w pierwszym dniu początek meczu należał do naszych dziewczyn. W końcówce pierwszej kwarty gra się wyrównała i zakończyła się ona wynikiem 7:7. O przegranej zadecydowała trzecia kwarta przegrana przez nasz zespół 16:10.
U15 Turcja I - Polska U-15 46:44 (7:7; 11:14; 16:10; 12:13)
Punkty dla Polski: Stępień Agata 8 (2x3), Drop Julia, Duraj Dominika po 8, Naczk Monika 7, Rembiszewska Amalia, Sulima Karolina po 4, Kopciuch Adrianna 3, Dybaś Karolina 2, Ostruszka Aleksandra, Tyczkowska Natalia, Witkowska Alicja, Sułecka Dominika po 0.