Grupa XI: Atomowy start gospodarzy

Młodzi koszykarze Trefla Sopot SA mają jasno określony cel na półfinałowy turniej, którego są gospodarzem. Jest nim awans do wielkiego finału i po pierwszym dniu trzeba jasno powiedzieć, że podopieczni Marcina Lichtańskiego są na najlepszej drodze do realizacji założeń.

W drugim meczu dnia po raz pierwszy swoim kibicom mogli zaprezentować się gospodarze turnieju, zawodnicy sopockiego Trefla. Zawodnicy z Trójmiasta nie zawiedli i pewnie pokonali rywali z Poznania, a dzięki wysokiej i efektownej wygranej zameldowali się na fotelu lidera swojej grupy.

Team dowodzony przez Marcina Lichtańskiego jedynie w pierwszej kwarcie miał małe problemy, żeby w pełni zaakcentować swoją przewagę. Od drugiej ćwiartki na parkiecie rozpoczęła się dominacja absolutna młodych sopocian, którzy już przed przerwą prowadzili różnicą 23 oczek.

Po przerwie na rozpędzonych gospodarzy nie było już sił. Rywale z PBG Basket Junior nie mieli wiele do powiedzenia, a ostatnia kwarta wygrana przez Trefl aż 31:11 tylko potwierdziła przepaść, dzielącą obie drużyny.

Sopocianie zagrali zespołowo, a trener dał pograć wszystkim swoim podopiecznym. Na parkiecie zaprezentowało się dwunastu zawodników Trefla, a każdy zdołał zapisać na swoim koncie zdobycz punktową. Najlepiej wypadł Dawid Kołakowski, który w 12 minut wywalczył 15 punktów, grając na stuprocentowej skuteczności w rzutach z gry.

W drugim dniu turnieju PBG Basket Poznań Junior zagra z ŁKS-em KM Łódź, natomiast Trefl Sopot SA podejmie MKS Polonię Warszawa. Ewentualne wygrane teamów z Łodzi i Sopotu dadzą rozstrzygnięcie całego półfinału już po dwóch dniach.