Puchar Europy: PGE Turów stracił szansę

Przegrywając 73:78 z KK Buducnost Voli koszykarze PGE Turowa Zgorzelec stracili szansę na awans do fazy Top16 Pucharu Europy.

Goście dzięki serii 8:0 na początku spotkania szybko objęli prowadzenie, na którym pozostawali przez większość pierwszej połowy. Po zmianie stron grający świetnie Konrad Wysocki sprawił jednak, że PGE Turów wygrywało 49:43. W tym pojedynku prowadzenie zmieniało się jednak niczym w kalejdoskopie. W czwartej kwarcie znów odzyskali je korzykarze KK Buducnost. Gospodarzy w grze utrzymywał jednak Ronald Moore. W ostatniej minucie zogrzelczanie przegrywali zaledwie 71:72, jednak w kluczowych momentach skuteczny był Marko Popović.

Tym samym zawodnicy PGE Turowa z bilansem 2-3 stracili szanse na awans do fazy Top16 Pucharu Europy, który z kolei wywalczyli gracze KK Buducnost. Tak więc w kolejnym spotkaniu z Dexią Mons-Hainaut zagrają jedynie o prestiż.

PGE Turów Zgorzelec - KK Buducnost Voli 73:78 (16:24, 18:13, 17:13, 22:28)

PGE Turów: Moore 22 (2), Gustas 15 (1), Wysocki 13 (1), Kickert 9 (2), Jackson 6, Cel 5 (1), Edwards 3, Chyliński 0, Mielczarek 0, Lauderdale 0.

Buducnost: Dubljević 16 (1), Anderson 16 (1), Krstović 13 (3), Vitkovac 13, M. Popović 10, Ivanović 4, A. Popović 3 (1), Mihailović 2, Tica 1, Milosević 0.