Grupa IX: GTK Gdynia lepsze od MTS Basket Kwidzyn

Tylko w pierwszej kwarcie zespół Bogdana Zamośnego stawiał zacięty opór gospodarzom turmieju w Gdyni. Zespół Rafała Knapa po pierwszej kwarcie osiągnął jednak bezpieczną przewagę, której nie oddał do końca spotkania.

Kwidzynianie w tym spotkaniu prowadzili tylko na początku meczu 5:0, po dwóch skutecznych akcjach za 2 i za 3 punkty. Później do głosu doszli gdynianie. podopieczni Rafała Knapa dzięki bardzo agresywnej obronie na 3/4 boiska szybko odrobili straty i uzyskali przewagę.Gdynianie wygrali już pierszą kwartę 30:19, a w kolejnych kontrolowali wydarzenia na boisku.

Wśród gdynian najskuteczniejszy był Borys Szycik, niepozorny skrzydowy zespołu Rafała Knapa zdobywał punkty po kontrach zespołu GTK. Oprócz Szycika aż 4 zawodników GTK zanotowało na koncie dwucyfrowce zdobycze punktowe.