Po 1. dniu: Wysoka forma faworytów

GTK Gdynia, Trefl Sopot, Pyra PBG Poznań i Katarzynka Toruń odniosły wysokie i przekonywujące zwycięstwa w pierwszym dniu półfinałów Mistrzostw Polski Mężczyzn U18. Przed nami kolejne emocje, gdyż pokonani po pierwszym dniu tanio skóry nie sprzedadzą. Zapraszamy do zapoznania się z podsuowaniem pierwszego dnia półfinałów Mistrzostw Polski Mężczyzn U18.

Grupa IX (Gdynia)

SKM Zastal Zielona Góra - KS Rosa Sport Radom 85:58

Zastal Zielona Góra dzięki 30 punktom Filipa Matczaka pewnie pokonał Rosę Sport Radom 85:58. Więcej o meczu

GTK Gdynia - MTS Basket Kwidzyn 97:65

Tylko w pierwszej kwarcie zespół Bogdana Zamośnego stawiał zacięty opór gospodarzom turmieju w Gdyni. Zespół Rafała Knapa po pierwszej kwarcie osiągnął jednak bezpieczną przewagę, której nie oddał do końca spotkania. Więcej o meczu

Grupa X (Poznań)

Korona Kraków - MKS Novum Bydgoszcz 68:71

Od zwycięstwa swoją przygodę z półfinałami mistrzostw Polski rozpoczęli koszykarze Novum Bydgoszcz, którzy w Poznaniu pokonali Koronę Kraków różnicą zaledwie trzech punktów. W zwycięskiej drużynie nie do zatrzymania był Damian Jeszke. Więcej o meczu

MKK Pyra PBG Poznań - MKS Dąbrowa Górnicza 97:41

MKK Pyra PBG Poznań nadal niepokonana na centralnym szczeblu rozgrywek w Polsce wśród juniorów. Tym razem drużyna ze stolicy Wielkopolski nie dała najmniejszych szans MKS-owi Dąbrowa Górnicza. Więcej o meczu

Grupa XI (Sopot)

ŁKS KM Łódź - MKS Polonia Warszawa 64:53

Spotkanie otwierające sopocki półfinał, w którym naprzeciwko siebie stanęły ekipy ŁKS KM Łódź oraz MKS Polonii Warszawa zapowiadało się iście znakomicie. Wygrany miał bowiem uczynić milowy krok w kierunku wielkiego finału. Jak się okazało po pierwszym dniu w lepszych nastrojach mogą być łodzianie, którzy losy meczu rozstrzygnęli praktycznie już w pierwszej kwarcie. Więcej o meczu

Trefl Sopot SA - PBG Basket Junior Poznań 97:43

Młodzi koszykarze Trefla Sopot SA mają jasno określony cel na półfinałowy turniej, którego są gospodarzem. Jest nim awans do wielkiego finału i po pierwszym dniu trzeba jasno powiedzieć, że podopieczni Marcina Lichtańskiego są na najlepszej drodze do realizacji założeń. Więcej o meczu

Grupa XII (Toruń)

WKK Wrocław - STK Czarni Słupsk 96:48

WKK Wrocław nie dało najmniejszych szans STK Czarnym Słupsk w otwierającym turniej w Toruniu meczu półfinałowym juniorów. Zwycięstwo wrocławianie praktycznie zapewnili sobie przed przerwą. Więcej o meczu

MKS Katarzynka Toruń - MMKS Junak Włocławek 93:60

Podczas ćwierćfinałów w Stalowej Woli statystycznie w drużynie MKS Katarzynka Toruń wyróżniali się tylko Tomasz Gielo i Przemysław Karnowski. Obaj w piątkowym starciu z MMKS Junak Włocławek również zagrali dobrze, ale aktywni w ataku byli także inni koszykarze gospodarzy. Więcej o meczu