Euroliga: Kolejna wygrana Wisły

Koszykarki Wisły Can-Pack Kraków kontynuują zwycięską passę w Eurolidze - w środowy wieczór mistrzynie Polski pokonały przed własną publicznością 77:64 BLMA i z bilansem 8-2 są liderkami grupy C.
news Zdjęcia | fot. Leszek Stępień

Mimo, że Wiślaczki były zdecydowanymi faworytkami tego spotkania, to po pierwszej kwarcie przegrywały 19:23. Podopieczne Jose Ignacio wygrały jednak 20:11 drugą kwartę i schodząc na przerwę prowadziły 39:34. Świetne spotkanie rozgrywała Ewelina Kobryn, która z 25 punktami była najlepszym strzelcem zespołu. 20 punktów dorzuciła za to Milka Bjelica.

Basket Lattes Montpellier Agglomeration - Wisła Can-Pack Kraków 64:77 (23:19, 11:20, 15:15, 15:23)

Wisła: Kobryn 25, Bjelica 20, Phillips 16, Powell 10, De Mondt 4, Dabovic 2, Ujhelyi 0, Pawlak 0.

Koszykarki Lotosu nie sprawiły za to kolejnej niespodzianki i przegrały w Walencji z miejscowym Ros Casares 84:70. Wśród gospodyń bardzo dobrze spisywała się Geraldine Roberts, zaś gdynianki trzymały się w grze głównie dzięki trio: Robert - Anderson - Henry, które łącznie zdobyły 44 punkty. Na początku czwartej kwarty Lotos przegrywał tylko 54:62 i liczył się w walce o zwycięstwo, lecz po chwili dekoncentracji rywalki objęły 20-punktowe prowadzenie, dzięki czemu łatwo wygrały.

Ros Casares Walencja - Lotos Gdynia 84:70 (25:17, 19:18, 18:16, 22:19)

Lotos: Robert 16, Anderson 14, Henry 14, Knezevic 8, Ziętara 8, Jalcova 7, Żurowska 3, Kaczmarska 0.