Grupa XII: Czarni odzyskali szansę

STK Czarni Słupsk odzyskali szansę na obronę mistrzowskiego tytułu sprzed roku. W spotkaniu ostatniej szansy słupszczanie pokonali MMKS Junak Włocławek, który na skutek tej porażki stracił możliwość na awans do turnieju finałowego.

Junak w piątek wyraźnie przegrał z Katarzynkami Toruń, dlatego aby myśleć o grze w dalszej fazie mistrzostw Polski do lat 18 musiał pokonać STK Czarnych Słupsk. Podopieczni Roberta Jakubiaka także przegrali swoje pierwsze spotkanie, więc również nie mogli sobie pozwolić na porażkę.

W nieparzystych kwartach mecz był wyrównany, a jednopunktowe wygrane Czarnych (21:20) nie miały większego znaczenia. Zawody rozstrzygnęła się bowiem w parzystych częściach gry, głównie drugiej kwarcie. Ten fragment zawodów mistrzowie Polski juniorów do lat 18 wygrali 20:13, w czym spora zasługa Kacpra Borowskiego. 18-letni podkoszowy dzień wcześniej był najskuteczniejszym zawodnikiem swojego zespołu, ale nie ustrzegł go od porażki. W starciu z Junakiem Włocławek poprowadził zaś Czarnych do wygranej. Zdobył aż 37 punktów (przy 84 całego zespołu), a do tego miał 19 zbiórek.

Włocławskiej ekipie w odniesieniu wygranej nie pomógł dobry występ Karola Przybyszewskiego, który z 24 punktami i 11 zbiórkami okazał się najskuteczniejszym zawodnikiem swojej drużyny.