ME U16 Mężczyzn: Polska w drugiej rundzie z kompletem zwycięstw!

Z kompletem zwycięstw do drugiej rundy Mistrzostw Europy Chłopców do lat 16 awansowała reprezentacja Polski. W ostatnim pojedynku pierwszej fazy, drużyna prowadzona przez Roberta Jakubiaka rozgromiła gospodarzy imprezy, Macedonię 98:49.
Pierwsze minuty spotkania były wyrównane, gospodarze imprezy prowadzili nawet 9:8 w 4 minucie spotkania. Chwilę później nasza kadra wzięła się do pracy i wygrała pierwszą kwartę 22:12. Po 20 minutach prowadzenie biało - czerwonych wynosiło już 26 oczek (50:24). W drugiej połowie nasza kadra kontrolowała już przebieg wydarzeń na boisku, a trener Jakubiak dał pograć wszystkim zawodnikom.
Dzisiaj najbardziej wyróżnili się Dariusz Adamczewski i Jacek Waszak, którzy zdobyli po 17 punktów. Na pochwałę zasłużył jednak cały zespół, który bez porażki awansował do drugiego etapu Mistrzostw Europy dywizji B i wykonał pierwszy krok w stronę awansu do dywizji A.
Jutro nasza kadra odpoczywa, a po jutrze zagramy najprawdopodobniej z Holandią, ale jeszcze nie jest znana godzina tego spotkania. Podamy ją tak szybko jak będzie znana.