Grupa X: Pyra blisko finału

Po zwycięstwie MKS Novum Bydgoszcz koszykarze MKK Pyra PBG Basket są jedynym niepokonanym zespołem w grupie X półfinałów mistrzostw Polski juniorów. Pomimo kompletu wygranych nie są jednak pewni awansu do dalszej fazy turnieju.

Pyra nadal niepokonana na centralnym szczeblu rozgrywek. Poznanianie wygrali piąte spotkanie w kategorii juniorów, ale podobnie jak podczas turnieju ćwierćfinałowego nie są pewnie gry w dalszej fazie rozgrywek. Z gry może ich bowiem wyeliminować porażka z Koroną Kraków w ostatnim dniu poznańskiego turnieju.

Starcie Pyry z Novum rozpoczęło się po myśli gospodarzy, którzy pierwszą kwartę wygrali 17:8, głównie dzięki lepszej skuteczności. Później mecz się jednak wyrównał a w drugiej i trzeciej kwarcie przewagę mieli bydgoszczanie. W końcówce ponownie lepsi byli jednak poznanianie i to oni cieszyli się ze zwycięstwa po ostatniej syrenie. 9 punktów i 12 zbiórek w zwycięskiej drużynie miał Szymon Milczyński, który tym samym nie zanotował piątego z rzędu double-double.