Grupa XII: 41 punktów WKK w kwarcie!

Tylko dziesięciu minut do zdobycia aż 41 punktów potrzebowali koszykarze WKK Wrocław w starciu z MMKS-em Junak Włocławek w półfinale mistrzostw Polski juniorów. Niepokonani na centralnym szczeblu rozgrywek wrocławianie pewnie wygrali kolejne spotkanie.

Losy obu drużyn w tej kategorii wiekowej wyjaśniły się już wcześniej. Junak po sobotniej porażce z  STK Czarnymi Słupsk stracił szansę na wyjście z grupy, zaś WKK w tym samym dniu zapewniło sobie awans do najlepszej ósemki w tej kategorii wiekowej.

Ta różnica potencjałów obu zespołów zaznaczyła się juz w pierwszej kwarcie zawodów. WKK tę część meczu wygrało aż 41:20, a bardzo dobre statystyki w ofensywnie notowali niemal wszyscy zawodnicy pierwszej piątki wrocławskiego zespołu. Dzięki wywalczeniu tak wysokiej przewagi podopiecznym Piotra Gliniaka w kolejnych minutach grało się łatwiej, a z każdą kolejną minutą powiększali oni swoją przewagę.

Ostatecznie WKK wygrało wszystkie kwarty, notując blisko czterokrotnie lepszy wskaźnik Evaluation niż rywale. Sam Piotr Niedźwiedzki (24 pkt, 6 zbiórek i 4 bloki) w zaledwie 18,5 minuty zanotował lepszy eval niż cała drużyna Junaka.