ME U16 Kobiet: Polska pokonuje Rosję!

Reprezentacja Polski w drugim spotkaniu drugiego etapu Mistrzostw Europy Kobiet do lat 16 pokonała Rosję 65:61. Dzięki wygranej nasza kadra zachowała szansę na awans do ćwierćfinału z drugiego miejsca w grupie. W środę w ostatnim spotkaniu zagramy z Czechami.
statystyki meczu
Niepokonane do tej pory w turnieju Rosjanki wygrały pierwszą kwartę 22:13, a drugą 11:10. Druga połowa należała jednak do podopiecznych Jarosława Pasiecznego, które wygrały kolejne dwie kwarty 42:28. Końcówka spotkania była bardzo wyrównana. Polki na 3 minuty przed końcem odskoczyły na 6 oczek (59:53). Rosjanki nie dawały za wygraną i do końca spotkanie trzymało w napięciu. Żelazne nerwy na linii rzutów wolnych pokazała Magdalena Koperwas, która przy stanie 61:59 dla Polski wykorzystała oba rzuty wolne.