ME U18 Mężczyzn: Polska w dywizji A!

Reprezentacja Polski mężczyzn do lat 18 awansowała do Dywizji A. W decydującym spotkaniu podopieczni Roberta Jakubiaka pokonali Czarnogórę 65:63. Przed ostatnią kwartą nasza drużyna przegrywała 53:55, ale wygrała ostatnie 10 minut 12:8 i zapewniła sobie awans do grona szesnastu najlepszych zespołów Europy.
statystyki meczu
Całe spotkanie było bardzo wyrównane, zespoły kilkukrotnie zmieniały się na prowadzeniu. Decydująca o losie spotkania była ostatnia kwarta, która biało - czerwoni wygrali 12:8. Końcówka spotkania była bardzo nerwowa, wystarczy wspomnieć, że zwycięskie punkty dla Polski zdobył Marek Szumełda - Krzycki na 1 minutę i 12 sekund przed końcem meczu. Przez kolejne 72 sekundy żadnej z drużyn nie udało się już trafić do kosza i Polska wygrała 65:63.
Na wyróżnienie w naszym zespole zasłużył Sebastain Szymański, który zdobył najwięcej 15 punktów, wszystkie rzutami 3 punktowymi, 12 punktów dołożył Hubert Wierzbicki, który zaliczył również 13 zbiórek.
Jutro w spotkaniu o pierwsze miejsce nasza kadra zagra ze Szwecją, będzie więc okazja do rewanżu za porażkę w pierwszym etapie imprezy.