ME U20 Kobiet: Przegrany turniej

Polki po bardzo słabej grzej, przegrały ze Szwedkami 67:54, zajmując tym samym 6. miejsce na Mistrzostwach Europy do lat 20 Dywizji B, rozgrywanych w Druskiennikach na Litwie.
zobacz statystyki tego meczu
Spotkanie ze Szwedkami, Polki rozpoczęły od prowadzenia 4:0 po rzutach Marty Micuły i Joanny Zalesiak. Jednak bardzo słaba gra Polek, zarówno w ataku jak i obronie, pozwoliła Szwedkom doprowadzić do remisu 8:8 w 4 minucie meczu. W końcówce kwarty, Szwedki oddały cztery celne rzuty z dystansu, wychodząc na 10-punktowe prowadzenie 21:11, przed drugą kwartą.
W drugich 10 minutach Polki zagrały tak, jak wczoraj z Holandią. Twarda obrona oraz skuteczne, szybkie ataki pozwoliły tylko w minutę, odrobić 9 punktów – 21:20. Dobra gra Joanny Zalesiak, Magdy Bibrzyckiej i "trójka" Marty Gajewskiej, dały ponowne prowadzenie Polsce – 24:23 po 15 minutach gry. W ostatnich sekundach kwarty Marta Urbaniak oddała celny rzut za linii 6,25m, dając prowadzenie Reprezentacji Polski przed przerwą – 32:31.
Jak się późnij okazało, było to ostatnie prowadzenie Polek w tym meczu. Przez 7 minut trzeciej kwarty Polki zdobyły tylko 2 punkty, po rzucie Marty Gajewskiej, przy 16 punktach Szwedek – 47:34. Tylko w tej kwarcie zanotowaliśmy 7 strat (do przerwy 9, w całym meczu 20). W końcówce trzeciej kwarty Polki jeszcze raz poderwały się do walki, zmniejszając prowadzenie Szwedek do 6 punktów przed ostatnią odsłoną meczu – 49:43.
Czwarta kwarta to całkowita dominacja Szwedek na obu tablicach. W drużynie trenera Dariusza Maciejewskiego zabrakło serca i woli walki. Obserwując cały turniej, właśnie takie można wysunąć wnioski. Polskiej drużynie zabrakło charakteru, zaangażowania i radości z gry. Czwarta kwarta przegrana podobnie jak trzecia 18:11, dała zasłużone zwycięstwo Szwedkom 67:54.