ME U20 Kobiet: Polska poza czwórką

Reprezentacja Polski przegrała z Hiszpanią 55:84 i nie awansowała do czołowej czwórki Mistrzostw Europy Kobiet do lat 20 w Gdyni. Podopieczne Iwony Jabłońskiej i Iwony Błaszak walczą teraz o miejsca 5 - 8. Jutro o 17,30 w hali GOSiR spotkanie z Niemkami.
statystyki meczu, zdjęcia z meczu
Mecz Polski z Hiszpanią od pierwszych minut grany był pod dyktando gości. Wprawdzie pierwsze punkty zdobyła Skobel, ale później na boisku dominowały Torrens i Abalde.
Zespół hiszpański dobrze bronił i skutecznie grał w ataku pozycyjnym. Rytmu gry Hiszpanek nie zaburzył nawet uraz Abalde po którym musiała ona opuścić parkiet. W drugiej połowie strefowa obrona Polski wprowadziła trochę zamętu w atak Hiszpanii, ale wystarczył powrót na parkiet Torrens by sytuacja wróciła do normy. Ekipa Hiszpanii grała całą dwunastką i mimo to powiększała przewagę. O finał Hiszpania zagra jutro z Rosją. Polska z Niemcami walczyć będzie op miejsca 5-8.