II liga, gr. A: Księżak zadomowił się w czołówce, rekord Stokłosy

Ten mecz z udziałem Marcina Stokłosy przejdzie do historii drugoligowej koszykówki. Statystycy w Świeciu naliczyli rozgrywającemu Open Florentyny Pleszew aż 22 asysty. Jego zespół wygrał zaś 117:89, kończąc pierwszą rundę bez porażki. Istotny krok w kierunku play-off wykonał Księżak Łowicz, ogrywając na wyjeździe Żurawia Gniewino. Goście tradycyjnie w zwycięskim spotkaniu rzucili ponad 90 punktów.

Łowiczanie decydująca o zwycięstwie przewagę wypracowali w pierwszej połowie, wygranej 48:35, a później potrafili już ją utrzymać. Dwaj zawodnicy Księżaka (Damian Janiak i Kacper Kromer) rzucili ponad dwadzieścia punktów. 6 asyst miał zaś Bartosz Włuczyński. Miejscowym nie pomógł najlepszy mecz w tym sezonie Pawła Strychalskiego (25 pkt, 5 zbiórek i 6 asyst).

Open Florentyna Pleszew na drugoligowym froncie nie ma sobie równych. W sobotę podopieczni Andrzeja Kowalczyka wygrali dwunaste spotkanie w sezonie, ogrywając na wyjeździe KK Świecie. Do historii przejdą jednak aż 22 asysty Marcina Stokłosy. Rozgrywający lidera grupy A przebywał na boisku w sumie 40 minut, w tym czasie skupiając się głównie na otwieraniu kolegom drogi do kosza. Sam trafił tylko 1 z 6 rzutów z gry i miał 4/4 za 1.

Mimo wsparcia Arturem Bajerem (17 pkt i 7 zbiórek) Żyrardowianka Żyrardów nie była w stanie pokonać SMS PZKosz Władysławowo. Koszykarze Szkoły Mistrzostwa Sportowego ostatnią kwartę wygrali 24:16, głównie dzięki poprawieniu skuteczności bliżej kosza. Żyrardowiance do sukcesu nie wystarczył kolejny dobry mecz Mariusza Łapińskiego (24 pkt, 11 zbiórek i 6 asyst).

Mimo wzmocnień zawodnikami na co dzień trenującymi z pierwszym zespołem Trefl II Sopot przegrał na wyjeździe z Wilkami Morskimi Szczecin.