Grupa X: Dwie dogrywki w Bydgoszczy

Aż dwie dogrywki były potrzebne aby wyłonić zwycięzcę pierwszego spotkania podczas turnieju półfinałowego w Bydgoszczy. SKS 12 Warszawa minimalnie przegrał z MKS Polkowice 59:61.

O zwycięstwie ekipy z Polkowic zadecydowała bardzo dobra postawa duetu Paula Światowska - Justyna Hołtyn, który zdobył łącznie 40 punktów dla ekipy trenera Krzysztofa Szweja. W zespole z Warszawy najskuteczniejsze Maja Michalska i Aleksandra Wolańska zdobyły prawie połowę punktów duetu z Polkowic.

W pozostałych elementach statystycznych zespoły zagrały na bardzo zbliżonym poziomie, jednak zdecydowanie rzuca sie w oczy ilość strat w sumie 53 w całym spotkaniu (25 - SKS 12 i aż 28 zespołu MKS Polkowice).

Co ciekawe ekipa SKS 12 prowadziła w połowie drugiej kwarty róznicą 10 punktów (22:12), ale od tego momentu run 16:0 zanotowały zawodniczki z Polkowic, które wyszły na prowadzenie 28:22, a chwilę później jeszcze je powiekszyły prowadząc różnicą 11 punktów (35:24), notując wynik 23:2 od momentu prowadzenia SKSu 22:12.

Pod koniec spotkania zespoły walczyły już bardzo równo, ale równo z końcową syreną drugiej dogrywki o dwa oczka więcej na koncie miały koszykarki z Polkowic.