Grupa XII: Gospodynie lepsze od Dąbrówki

KKS Olsztyn pokonał Pomorze Gimnazjum Dąbrówka 90:69 na zakończenie pierwszego dnia turnieju półfinałowego w Olsztynie. Aż cztery zawodniczki z zespołu Alicji i Tomasza Sztąberskich zapisało na koncie dwucyfrowe zdobycze punktowe.

Ekipa z Pomorza tylko do przerwy stawiała zacięty opór gospodyniom turnieju. Trzecia kwarta wygrana przez miejscowe 33:9 pokazała, że ekipie Anety Kwaśniewskiej nie będzie łatwo o zwycięstwo.

Od początku spotkania stroną przeważającą były olsztyniaki, które w połowie pierwszej kwarty prowadziły minimalnie 8:7, by wygrać pierwszą odsłonę 18:13. W drugiej kwarcie KKS prowadził 36:30 i stanął, do końca kwarty punkty zdobywały koszykarki Pomorza, które po 20 minutach gry prowadziły 38:36.

Bardzo słaba w wykonaniu podopiecznych Anety Kwaśniewskiej była trzecia odsłona tylko 9 puktów po stronie zysków i aż 33 po stronie strat spowodowało, że w ostatniej kwarcie olsztyniaki mogły już spokojnie kontrolować spotkanie wygrywajć pewnie 90:69.