Grupa I: Zadecydowała druga połowa

Zbyt małe wsparcie zawodniczek rezerwowych zadecydowało o porażce MON-POL-u Płock z VTK GTK Gdynia w piątkowym spotkaniu mistrzostw Polski juniorek. Miejscowym w odniesieniu wygranej nie pomógł dobry występ Joanny Domańskiej.

KS MON - POL Płock - VBW GTK Gdynia 72:79 (19:19, 19:19, 16:21, 18:20)

W pierwszej połowie oba zespoły wykazały się niezwykłą zgodnością, w każdej z kwart rzucając po 19 punktów. Od początku w płockiej drużynie wyróżniała się Joanna Domańska, która nie tylko zdobywała punkty, ale także angażowała się w walce na tablicach oraz asystach. 17-letnia rozgrywający zakończyła zawody z dorobkiem 23 punktów, 5 zbiórek, 5 asyst, 4 przechwytów i 2 bloków.

Po przerwie nieznaczną przewagę wypracowały gdynianki, które wygrały trzecią kwartę 21:16. Właśnie ta część meczu zadecydowała o ich wygranej. VBW GTK w kolejnej części meczu kontrolowało przebieg zawodów, nie pozwalając ambitnym rywalkom na odrobienie strat. Trójmiejską ekipę do wygranej poprowadziła Dominika Duraj, zdobywczyni 18 punktów.

Pomimo wygranej gdynianki nie objęły prowadzenie w grupie I, bo znacznie wyższą wygraną zanotował MUKS Poznań nad MKS-em Kusy Szczecin.