Grupa I: Dwa różne mecze

Pierwszy dzień wołomińskich ćwierćfinałów młodziczek obfitował w nagłe zwroty akcji. VBW GTK Gdynia prowadziło już różnicą dwudziestu punktów z MUKS-em Poznań, ale przed końcową syreną musiało drżeć o pomyślmy wynik. Zdecydowanie lepsza gra po przerwie przesądziła też o wygranej Huraganu ze Stalą Grudziądz.

VBW GTK Gdynia - MUKS Poznań 65:62 (23:12, 20:10, 14:14, 8:26)

O tym, że mecz nie kończy się po trzech kwartach przekonały się młode zawodniczki VBW GTK Gdynia. Trójmiejska ekipa po 30 minutach gry prowadziła już z MUKS-em Poznań 57:36 i wydawało się, że jest pewna wygranej w tym spotkaniu. W ostatniej części gry nastąpił jednak nagły zwrot akcji. Słabo spisujące się przez cały mecz poznanianki szybko zdobyły kilka punktów z rzędu i uwierzyły w możliwość odwrócenia losów tej rywalizacji. Ostatecznie zabrakło im czasu, ale wynik ostatniej kwarty (26:8) daje wiele do myślenia.

UKS Huragan Wołomin - KS Stal Grudziądz 57:45 (11:11, 10:16, 21:8, 15:10)

Faworyzowany Huragan Wołomin tylko w trzeciej kwarcie zdominował przebieg meczu. Tę część gry podopieczne Bartosza Orzechowskiego wygrały 21:8, co zadecydowało o ich wygranych. Pozostałe kwarty były wyrównane, a jedną różnicą sześciu punktów wygrały nawet koszykarki Stali.