Grupa I: Cztery punkty ósemki

SKM Zastal Zielona Góra przed dwoma laty w tej kategorii wiekowej zdobył mistrzostwo Polski. W tym roku zielonogórzanie również zaliczani są do faworytów w walce o turniej finałowy, co potwierdzili w starciu z BKS Kadet Biała Podlaska. Tylko cztery punkty rzucone w czwartek kwarcie zadecydowały o porażce MKS-u Ósemka Skierniewice z UKS Kormoran Sieraków.

MKS Ósemka Skierniewice - UKS Kormoran Sieraków 54:69 (23:20, 10:22, 4:17, 17:10)

Kiedy w jednej z kwart rzuca się tylko cztery punkty ciężko myśleć o wygranej. Przekonali się o tym koszykarze MKS-u Ósemki Skierniewice, którzy trzecią część meczu z UKS-em Kormoran Sieraków przegrali 4:17. Podopieczni Jarosława Czekały lepsi byli też w drugiej kwarcie zawodów, na skutek czego przed rozpoczęciem ostatnich dziesięciu minut meczu prowadzili 59:37. Kormoran tę przewagę utrzymał i wygrał mecz.

SKM Zastal Zielona Góra - BSK Kadet Biała Podlaska 109:58 (26:18, 27:15, 32:16, 24:9)

Drugie spotkanie zielonogórskich ćwierćfinałów było niezwykle jednostronne. Zastal dominował od pierwszej do ostatniej minuty, niezależnie od składu, który przebywał na boisku. W bielskiej drużynie aktywni w ataku byli tylko Jakub Halecki (26 pkt i 13 zbiórek) oraz Adrian Kryśko (18 pkt). Ten drugi zagrał jednak na przeciętnej skuteczności z gry (27 procent), a do tego popełnił 6 strat.

Aż siedmiu zawodników Zastalu zakończyło zawody z dorobkiem przynajmniej 10 punktów, a do kosza przynajmniej raz trafił każdy zawodnik wpisany do protokołu meczowego. Najskuteczniejszym zawodnikiem zwycięskiej drużyny był Karol Korzeniowski, który zakończył zawody z dorobkiem 17 punktów.