Grupa IV: Słupsk i Gniezno zwycięskie

Zespoły ze Słupska i Gniezna odniosły zwycięstwa w pierwszym dniu turnieju ćwierćfinałowego w Słupsku. Więcej emocji było w spotkaniu zespołu z Gniezna, bowiem losy wygranej ważyły się do samego końca.

MKK Gniezno - MKKS Rybnik 74:72 (23:19, 21:17, 13:21, 17:15)

Drużyna MKKS Rybnik wygrała tyko jedną kwartę w spotkaniu z MKK Gniezno, ale pomimo tego rybniczanie byli bardzo blisko odniesienia zwycięstwa w całym meczu. Do wygranej podopiecznym Stanisława Grabca zabrakło niewiele i teraz jutrzejsze spotkanie z gospodarzami turnieju może okazać się dla rybniczam meczem o życie.

STK Czarni Słupsk - WKS Śląsk Wrocław 84:65 (20:10, 22:16, 19:17, 23:22)

O losach pojedynku zadecydowała przewaga jaką gospodarze turnieju wypracowali w pierwszych 20 minutach pojedynku. Po 20 minutach gry podopieczni Roberta Jakubiaka prowadzili 42:26 i do tej przewagi w drugiej odsłonie dołożyli jeszcze 3 oczka. Ostatecznie czarni wygrali 84:65. Jeżeli w sobotnich pojedynkach zwyciężą zespoły z Gniezna i Słupska to ćwierćfinał w kwestii awansu będzie rozstrzygnięty.