ME U16 Mężczyzn: Druga wygrana

Drugie zwycięstwo w drugim spotkaniu Mistrzostw Europy Mężczyzn do lat 16 dywizji B odniosła reprezentacja Polski. Podopieczni Roberta Jakubiaka po bardzo zaciętym i emocjonującym spotkaniu pokonali Estonię 74:70. Jutro nasza kadra odpoczywa, a we wtorek o 14.15 zagramy ze Słowacją.
Przez 30 minut spotkanie toczyło się pod dyktando reprezentacji Polski, która nieznacznie prowadziła. Pod koniec trzeciej i na początku czwartej kwarty do głosu doszli Estończycy, którzy osiągnęli nawet pięć punktów przewagi (68:63). Nasza drużyna nie załamała się takim obrotem sprawy, najpierw zniwelowała prowadzenie rywali a następnie osiągnęła prowadzenie, którego nie oddała już do końca spotkania.
Najskuteczniejszym zawodnikiem wśród biało - czerwonych był dzisiaj Sebastian Szymański, który zdobył 28 punktów, 15 oczek dołożył Bartosz Zając, a 11 Patryk Ścigała, który zanotował również 7 zbiórek.
Jutro reprezentacja Polski ma dzień przerwy w imprezie, a we wtorek o godzinie 14.15 zagramy ze Słowacją. Zapraszamy do śledzenia spotkania na żywo na oficjalnej stronie imprezy