Po 1. dniu: Faworyci wysoko wygrywają

Zespoły upatrywane w gronie faworytów tegorocznej edycji Mistrzostw Polski Mężczyzn do lat 16 odniosły pewne i przekonywujące zwycięstwa w pierwszym dniu turniejów ćwierćfinałowych. Najbardziej przekonywująco zwyciężyli aktualni Mistrzowie Polski z WKK Wrocław, którzy rozgromili zespół z Przemyśla 105:36.

Grupa I (Zielona Góra)

SKM Zastal Zielona Góra przed dwoma laty w tej kategorii wiekowej zdobył mistrzostwo Polski. W tym roku zielonogórzanie również zaliczani są do faworytów w walce o turniej finałowy, co potwierdzili w starciu z BKS Kadet Biała Podlaska. Tylko cztery punkty rzucone w czwartek kwarcie zadecydowały o porażce MKS-u Ósemka Skierniewice z UKS Kormoran Sieraków. Więcej o meczach, wyniki i statystyki

Grupa II (Lublin)

Drugie połowy spotkań zadecydowały o zwycięstwach ŁKS-u KM Łódź i UKS Piątki Lublin. Wyżej swój mecz wygrali gospodarze ćwierćfinałowego turnieju, którzy tym samym objęli prowadzenie w grupie II. Więcej o meczach

Grupa III (Komorów)

Pewne zwycięstwa UKS MOSM Bytom i UKS-u Medagro Komorów w pierwszy dniu grupy III ćwierćfinałów mistrzostw Polski kadetów. Wyraźną wygraną nad Meduzą De La Salle Gdańsk odnieśli zwłaszcza gospodarze imprezy. Więcej o meczach, wyniki i statystyki

Grupa IV (Słupsk)

Zespoły ze Słupska i Gniezna odniosły zwycięstwa w pierwszym dniu turnieju ćwierćfinałowego w Słupsku. Więcej emocji było w spotkaniu zespołu z Gniezna, bowiem losy wygranej ważyły się do samego końca. Więcej o meczach

Grupa V (Poznań)

Gładkie zwycięstwo nad UKS Regis Wieliczka zanotowali koszykarze MKS Novum Bydgoszcz, każdą z kwart wygrywając różnicą przynajmniej dwunastu punktów. W drugim spotkaniu bydgoskiego turnieju Turów Zgorzelec i SKS Starogard Gdański rozegrały dwie zupełnie różne połowy. Więcej o meczach, wyniki i statystyki

Grupa VI (Bydgoszcz)

Grupa VII (Kraków)

Bez najmniejszych problemów WKK Wrocław rozgromiło UKS Gimbaskets 2 Przemyśl w meczu otwarcia turnieju w Krakowie. Następnie gospodarze pewnie pokonali ekipę z Prudnika. Jutro przed Wisłą mecz prawdy z WKK Wrocław, który da odpowiedź na co stać ekipę z Krakowa w tym sezonie. Więcej o meczach, wyniki i statystyki

Grupa VIII (Katowice)

W inauguracyjnym meczu emocji nie zabrakło, ale jedynie w pierwszej połowie spotkania. Po przerwie team OSiR-u Trójki Żyrardów uwidocznił wszystkie swoje największe atuty, a to pozwoliło tej drużynie odnieść ostatecznie pewne i wysokie zwycięstwo. Więcej o meczach, wyniki i statystyki