Grupa III: Kutno i Ostrów Wlkp. na plusie

Po pierwszym dniu rywalizacji w ćwierćfinale w Ostrowie Wlkp. na plusie są MKS Kutno i Kasprowiczanka Ostrów Wlkp. Jeżeli jutro oba zespoły, podobnie jak dzisiaj, solidnie wygrają to sprawa awansu w Ostrowie zostanie wyjaśniona.

MKS Sirmax Kutno - OSiR Trójka Żyrardów 89:75

Zespół z Kutna przegrał drugą kwartę 7:34, ale to nie przeszkodziło drużynie MKSu wygrać całego spotkania. Drugą połowę zawodniczki z Kutna zwyciężyły 59:25 i dzięki temu udało im się wygrać całe spotkanie.

Trzy koszykarki Furmańska, Łukasik i Matczak zdobyły dla MKSu łącznie 70 punktów, w ekipie z Żyrardowa żadne z koszykarek nie przekroczyła granicy 20 oczek.

UKS Kasprowiczanka Ostrów Wlkp. - UKS Dwójka Działdowo 69:44

Dobry początek spotkania i wygrana pierwsza kwarta 24:13, w zasadzie ustawiły mecz do końca, gospodynie wygrywają jeszcze trzecią odsłonę 19:14, ale kluczowe dla losów spotkania jak się później okazało było pierwsze 10 minut.

W Kasprowiczance najskuteczniejsza była Aleksandra Parzeńska, która zapisała 18 punktów. Po drugiej stronie identycznym wycznem może popisać się Magdalena Cybulska.