Grupa VIII: Osa mocno kąsa

Osa Zgorzele wygrała już dwa spotkania w ćwierćfinale w Zgorzlecu, który rozgrywa się od czwartku do niedzieli w hali przy ul. Maratońskiej 2. Bardzo blisko awansu jest zespół Stalowej Woli, który po porażce z gospodyniami turnieju wysoko pokonał MKS Strzece Opolskie 73:37.

MKS Osa Zgorzelec - Stal Stalowa Wola 69:58

Turniej w Zgorzlecu rozpoczął się o dzień wczesniej i w otwierającym go spotkaniu już w czwartek miejscowa Osa Zgorzelc pokonała Stal Stalowa Wola 69:58. W zasadzie Osa swoją wygraną może zawdzięczać dobrej pierwszej kwarcie, bo z biegiem minut spotkanie się wyrównywało.

MKS Strzelce Opolskie - Stal Stalowa Wola 37:73

W zasadzie bez oporu spotkanie z ekipą ze Strzelc Opolskich zdecydowanie i jednogłośnie wygrał zespół Stali Stalowa Woli. Drużyna ze Strzelc Opolskich nie zanotowała jeszcze średniej na poziomie 10 punktów na kwartę co zdecydowanie potwierdza, że drużyna spod Opola nie może dalej rywlizować.

MKS Osa Zgorzelec - UMKS Gracz Starachowice 90:25

Spotkanie można określić mianem meczu bez historii. Już pierwsza kwarta wygrana przez Osę 30:3 w zasadzie powiedziała wszystko o wyniku tego sportkania. W drugiej odsłonie Osa jeszcze powiększyła przwagę, a gościom ledwo udało się zdobyć 25 punktów w całym meczu.