Grupa XII: Gospodynie gorsze od Basketu

KKS Olsztyn po wygranej nad zespołem z Dąbrówki w drugim dniu turnieju uległ ekipie Tomasza Rospary, ale jeżeli olsztyniaki pokonają Gimbasket Białystok w niedzielę to niezależnie od wyniku spotkania Basketu z Pomorzem będą pewne awansu.

Oba zespoły grały falami, aż 6 razy w ciągu spotkania zmieniając się na prowadzeniu, dodatkowo 5 razy na tablicy wyników pojawiał się remis. Początek meczu to lepsza gra koszykarek z Aleksandrowa Łódzkiego, które w połowie pierwszej kwarty prowadziły 16:8, ale już pięć minut później na prowadzeniu były olsztynianki 26:22.

Przełomowa dla losów spotkania okazała sie trzecia kwarta, którą Basket wygrał 24:8, od stanu 47:42 dla KKSu ekipa Tomasza Rospary zdobyła 13 punktów z rzędu wychodząc na prowadzenie 55:47, którego Basket nie oddał już do końca meczu.

29 punktów i 10 przechwytów to zdobycz najlepszej w baskecie Żanety Morawiec, dzielnie ją wspierały Ewa Canert i Anita Tomaszewska autorki 16 punktów. Dla zespołu KKSu najwięcej 27 punktów zdobyła Natalia Żukowska.