Grupa VII: Sensacja w Krakowie, mistrz pokonany!

Do sensacyjnego wyniku doszło w Krakowie, w drugim spotkaniu drugiego dnia turnieju Wisła Kraków pokonała aktualnych mistrzów Polski WKK Wrocław 63:61, dzięki wygranej nad zespołem z Przemyśla szanse na awans ma również Smyk z Prudnika.

MKS Smyk Prudnik - UKS Gimbaskets 2 Przemyśl 87:54

Oba zespoły w piątek przegrały więc jasne było, że druga porażka w zasadzie przekreśli szansę na awans do półfinału. Lepiej od początku meczu radziła sobie druzyna z Prudnika, co chwila punktowali Kamil Odrobina, Patryk Bartmanowicz, Patryk Gawrol lub Mirosław Chorostecki, kroku próbował im dotrzymać w zespole Gimbasketu jedynie Michał Osiadacz. Ale jeden przeciwko czterem dobrze dyspopnowanym koszykarzom w Prudnika nie miał szans.

Przemyśl przegrał 54:87 i w zasadzie zaprzepaścił swoje szasne na awans do półfinału. Smyk jeszcze walczy, w ostatnim dniu imprezy zagra z aktualnymi mistrzami Polski z WKK Wrocław.

TS Wisła Kraków - WKK Wrocław 63:61

Porażka mistrzów Polski na etapie ćwierćfinałów to największa sensacja drugiego dnia turniejów ćwierćfinałowych Mistrzostw Polski Mężczyzn U16. WKK prowadziło w trzeciej kwarcie już różnicą 13 punktów (40:27), ale ambitna walka koszykarzy Wisły, którzy zanotowali run 13:0 pozwoliła ekipie Piotra Piecucha wrócić do gry i walczyć o zwycięstwo w czwartej kwarcie spotkania.

Po 30 minutach gry wrocławienie jeszcze prowadzili, ale tylko róznicą 3 oczek (50:47), w połowie ostatniej odsłony na prowadzeniu byli już wiślacy 53:52. Końcówka spotkania to prawdziwy horror, który zakończył się happy endem dla gospodarzy. Ekipie WKK nie pomogła kolosalna przewaga na tablicach 51:35 i aż 20 zbiórek w ataku. Wisła zagrała zdecydowanie bardziej zespołowo notując 7 asyst przy tylko jednym podaniu kończącym WKK.