Grupa III: Wszystko jasne

W turnieju w Ostrowie Wielkopolskim wszystko jasne, awans do półfinału wywalczyły zespoły Kasprowiczanki oraz MKS Kutno. Ekipa z Kutna musiała o awans walczyć do ostatnich sekund pojedynku z Dwójką Działdowo.

UKS Dwójka Działdowo - MKS Sirmax Kutno 72:73

Ekipa z Kutna wygrała przysłowiowym rzutem na taśmę, jeszcze przed ostatnią kwartą zespół MKSu przegrywał z Dwójką Działdowo różnicą 9 punktów, ale ostatnia odsłona wygrana przez MKS 23:13 dała ekipie z Kutna zwycięstwo i awans do półfinału.

Na  szczególne wyróżnienie w zespole MKSu zasłużyły Patrycja Matczak, Natalia Łukasik i Martyna Podolska, które łącznie zdobyły dla swojego zespołu 43 punkty. W zespole z Działdowa dzielnie walczyła Magdalena Cybulska, ale jej 25 punktów nie wystarczyło do wygranej.

UKS Kasprowiczanka Ostrów Wlkp. - OSiR Trójka Żyrardów 71:40

Takich emocji jak w pierwszym spotkaniu nie zafundowały swoim sympatykom koszykarki z Ostrowa Wielkopolskiego, które już w pierwszej kwarcie pojedynku z Trójką Żyrardów osiągnęły znaczną przewagę 30:12 i kontrolowały do końca przebieg spotkania.

Katarzyna Pasternak i jej 25 punktów do najlepsza zdobycz w tym spotkaniu, żadna z zawodniczek zespołu z Żyrardowa nie przekroczyła magicznej granicy 10 punktów. Po spotkaniu ekipa z Ostrowa może już świętować awans do półfinału, niedzielne spotkanie z MKSem Kutno będzie wyłącznie pojedynkiem o prestiż i pierwsze miejsce w turnieju.