Grupa IV: Gospodynie muszą walczyć

Porażka Bryzy Kolbudy z Widzewem Łódź 65:70 spowodowała, że gospodynie muszą walczyć o awans w niedzielnych spotkaniach, tylko wygrana różnicą conajmniej 5 punktów z ekipą La Basket Warszawa da gospodyniom awans do półfinału.

UKS Delfin Kłecko - UKS La Basket Warszawa 69:97

Ekipa z Warszawy wiedziała, że w pojedynku pokonanych tylko wygrana przedłuża szanse na awans do półfinału. Ekipa ze stolicy od początku zabrała się do pracy, ale efekty przyszły dopiero w ostatniej kwarcie, gdyż przez 30 minut zespół z Kłecka udanie stawiał opór drużynie ze stolicy.

Czwartą kwartę La Basket wygrał 28:11 i przypiecętował swoje zwycięstwo. Aż 33 punkty zanotowała na swoim koncie najskuteczniejsza koszykarka z Warszawy - Zuzanna Roszczyk, dzielnie ją wspierała autorka 26 oczek Dagmara Wudarczyk.

UKS Bryza Kolbudy - MUKS Widzew Łódź 65:70

Początek spotkania przebiegał po myśli gospodyń, pierwsza kwarta wygrana 23:17 nie zapowiadała kataklizmu jaki przyszedł w drugiej odsłonie. Łodzianki wygrały 20:7 i przejęły kontrolę nad meczem.

Aż cztery zawodniczki Widzewa przekroczyły granicę 10 punktów, dodatkowo łodzianki zwyciężyły walkę na tablicach 36:27. W pojedynku zawodniczek z ławki zdecydowanie lepsze były łodzianki, które wygrały 29:15. Porażka gospodyń mocno skomplikowała ich sytuację, aby awansować Bryza musi pokonać w ostatnim spotkaniu turnieju ekipą La Basket Warszawa różnicą conajmniej 5 punktów.