Grupa VIII: Osa i Stal awansowały

Ekipa Osy Zgorzelec ma już na koncie trzy zwycięstwa i może świętować awans do półfinału, drugą lokatę wywalczyły koszykarki Stali Stalowa Wola, a w nidzielnym pojedynku o trzecie miejsce zagrają zespoły ze Strzelc Opolskich i Starachowic.

Stal Stalowa Wola - UMKS Gracz Starachowice 42:29 (9:9, 14:9, 15:7, 4:4)

Ciężko myśleć o awansie do półfinału Mistrzostw Polski kiedy przez 40 minut gry zdobywa się zaledwie 29 punktów. Ekipa ze Starachowic była tylko tłem dla Stali, chociać w pierszej odsłonie spotkania Stal dostosowała się do rywalek ze Starachowic i raziła nieskutecznością.

Zwłaszcza ostatnia odsłona tego pojedynku remisowa 4:4 pokazuje jaką antykoszykówkę zaprezentowały w tym spotkaniu oba zespoły. Dzięki wygranej Stal gra dalej, a ekipa ze Starachowic będzie walczyła o trzecią lokatę w półfinale.

MKS Osa Zgorzelec - MKS Strzelce Opolskie 64:41 (23:11, 14:10, 16:6, 11:14)

Zawodniczki ze Zgorzelca bardzo chciały wygrać swoje trzecie spotkanie podczas turnieju ćwierćfinałowego i od początku spotkania skutecznie budowały swoją przewagę. Kiedy osiągnęła ona 26 punktów po 30 minutach gry, trener Piotr Pietryk pozwolił swoim zawodniczkom na małe rozluźnienie i ekipa ze Strzelc Opolskich wygrała ostatnią kwartę 14:11. Nie zmieniło to jednak losów spotkania, Osa wygrała 64:41 i z z kompletem wygranych awansowała do półfinału.