Grupa VIII: Na Śląsku wszystko jasne

W drugim dniu turnieju ze swoich kolejnych zwycięstw mogli cieszyć się zawodnicy drużyn KŚ AZS Katowice oraz OSiR Trójka Żyrardów. Oznacza to ni mniej ni więcej tyle, że po dwóch dniach turniej ćwierćfinałowy w Katowicach został niejako rozstrzygnięty, bowiem jedynym pytaniem bez odpowiedzi pozostaje to, która drużyna zakończy go bez porażki.

MUKS Kotwica 50 Kołobrzeg - OSiR Trójka Żyrardów 39:58

W pierwszym sobotnim meczu naprzeciwko siebie stanęli zawodnicy z Kołobrzegu oraz Żyrardowa. Koszykarze MUKS Kotwicy 50 zdawali sobie doskonale sprawę, że porażka kończy ich marzenia o awansie do półfinałów. Wiedzieli też doskonale, jak ciężkie zadanie ich czeka.

Od pierwszej minuty meczu do zdobywania punktów ruszył Łukasz Owczarek, która na katowickim turnieju prezentuje znakomitą formę. Gdy dołożymy do tego rządzącego pod tablicami Przemysława Gielo, faworyt od początku zaczął stopniowo odjeżdżać rywalom.

Pojedynek ten śmiało można nazwać popisem nieskuteczności, który zakończył się dopiero w czwartej kwarcie. Wtedy wszystko było już jednak rozstrzygnięte na korzyść teamu z Żyrardowa, który dzięki wygranej miał awans w kieszeni.

KŚ AZS Katowice - Stal Stalowa Wola 73:53

Po wygranej koszykarze z Żyrardowa pilnie śledzili kolejny mecz, bowiem wygrana gospodarzy zapewniała żyrardowskiej Trójce awans do turnieju półfinałowego. Katowiczanie marzyli o triumfie, a swój plan chcieli wprowadzić w życie tak szybko, jak tylko byli w stanie.

Na parkiecie nie było już jednak tak kolorowo dla katowiczan, szczególnie w pierwszej połowie meczu, po której to o trzy oczka więcej na swoim koncie mieli zawodnicy Stali Stalowa Wola. W obozie gospodarzy trwała lekka konsternacja, ale przerwa wpłynęła na nich perfekcyjnie.

Po zmianie stron rozpoczął się marsz akademików w stronę zwycięstwa i awansu do półfinału. Trzecią ćwiartkę katowiczanie wygrali 27:6, a to wszystko rozstrzygnęło losy spotkania już przed jego zakończeniem. Ostatecznie zawodnicy KŚ AZS wygrali różnicą 20 punktów, czym rozstrzygnęli losy turnieju.

W kolejnym etapie walki o tytuł mistrza Polski zagrają drużyny z Żyrardowa i Katowic, które w niedziele rozstrzygną pomiędzy siebie zwycięstwo w całym turnieju.