Po 2. dniu: Mistrzowie z WKK pokonani!

Największą sensacją drugiego dnia ćwierćfinałów Mistrzostw Polski Mężczyzn U16 jest porażka WKK Wrocław z Wisłą Kraków 63:61. Turnieje w Komorowie, Słupsku, Poznaniu, Bydgoszczy i Katowicach zostały już rozstrzygniete pod kątem awansu do półfinałów, w pozostałych miastach walka o miejsca premiowane awansem potrwa jeszcze w niedzielę.

Grupa I (Zielona Góra)

UKS Kormoran Sieraków jako pierwszy zespół z zielonogórskich ćwierćfinałów znalazł się w czołowej szesnastce mistrzostw Polski. Zawodnicy Jarosława Czekały niespodziewanie pokonali gospodarzy turnieju, dominując w trzeciej kwarcie. Po porażce z MKS-em Ósemka Skierniewice szansę na awans do dalszej fazy turnieju stracił BSK Kadet Biała Podlaska, który w pierwszej kwarcie nie zdobył punktu. Więcej o meczach, wyniki i statystyki

Grupa II (Lublin)

Żubry Białystok przysłowiowym rzutem na taśmę znalazły się w ćwierćfinałach mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej. Ekipa z Podlasia najszybciej straciła jednak szanse na awans do dalszej fazy imprezy. Pewny gry w półfinałach jest już ŁKS KM Łódź, zaś o drugie miejsce powalczą MKK MDK Kielce i UKS Piątka Lublin. Więcej o meczach

Grupa III (Komorów)

UKS MOSM Bytom i UKS Medagro Komorów powalczą o pierwsze miejsce w grupie III ćwierćfinałów mistrzostw Polski do lat 16. Oba zespoły do tej pory zanotowały komplet wygranych, dzięki czemu zagwarantowały sobie miejsce w dalszej fazie mistrzostw. Więcej o meczach, wyniki i statystyki

Grupa IV (Słupsk)

Słupski turniej w kwestii awansu do półfinału został już rozstrzygniety, dalej zagrają gospodarze STK Czarni Słupsk oraz MKK Gniezno. Jutrzejsze pojedynki zadecydują o kolejności na miejscach 1 - 2 i 3 - 4. Więcej o meczach

Grupa V (Poznań)

Nie musieliśmy czekać do ostatniego dnia turnieju w Poznaniu na komplet półfinalistów. Dwa pierwsze miejsca w imprezie zajmą MKK Pyra Poznań i GTK Gdynia, które w niedzielę zmierzą się o zwycięstwo w turnieju. Szanse na awans do dalszej fazy mistrzostw straciły zaś MKS Polonia Warszawa i MKS Nowy Styl Włocławek. Więcej o meczach, wyniki i statystyki

Grupa VI (Bydgoszcz)

Koszykarze Turowa Zgorzelec na turnieju w Bydgoszczy nastawili się na dobrą grę w drugiej połowie. Po raz drugi o sukcesie drużyny z przygranicznego miasta zadecydowała bowiem ostatnia kwarta meczu, którą zawodnicy Artura Ziemby wygrali wyraźnie. W półfinale znalazł się też MKS Novum Bydgoszcz. Więcej o meczach, wyniki i statystyki

Grupa VII (Kraków)

Do sensacyjnego wyniku doszło w Krakowie, w drugim spotkaniu drugiego dnia turnieju Wisła Kraków pokonała aktualnych mistrzów Polski WKK Wrocław 63:61, dzięki wygranej nad zespołem z Przemyśla szanse na awans ma również Smyk z Prudnika. Więcej o meczach, wyniki i statystyki

Grupa VIII (Katowice)

W drugim dniu turnieju ze swoich kolejnych zwycięstw mogli cieszyć się zawodnicy drużyn KŚ AZS Katowice oraz OSiR Trójka Żyrardów. Oznacza to ni mniej ni więcej tyle, że po dwóch dniach turniej ćwierćfinałowy w Katowicach został niejako rozstrzygnięty, bowiem jedynym pytaniem bez odpowiedzi pozostaje to, która drużyna zakończy go bez porażki. Więcej o meczach, wyniki i statystyki